• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Atatürk'ü andılar

  13.11.2008 10:55
  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Nazilli Şubesi Gençlik Kolları ve Temsilcileri Atatürk’ü anmak için program düzenledi. Şiir, şarkı ve fotoğraflarla 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerini sürdüren gençler ADD yönetiminden büyük alkış aldı.
  Atatürk'ü andılar
  Atatürk'ü andılar Atatürk'ü andılar Atatürk'ü andılar

  Gecede konuşma yapan Semih İşeri, "Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir. Ne kadar zengin ve bolluk içinde olursa olsun, istiklâlden yoksun bir millet, medenî insanlık dünyası karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık görülemez. Yabancı bir devletin koruyup kollayıcılığını kabul etmek, insanlık vasıflarından yoksunluğu, güçsüzlük ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir. Gerçekten de bu seviyesizliğe düşmemiş olanların, isteyerek başlarına bir yabancı efendi getirmelerine asla ihtimal verilemez. Halbuki, Türk'ün haysiyeti, gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir! O halde, ya istiklâl ya ölüm! İşte ATATÜRK bu ilkeden hareketle Türk Milleti'nin bağımsızlığına öncülük etmiştir, onun yokluğunda da ilkeleri öncülük edecektir" dedi.

  Programın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarına teşekkür eden İşeri "“Çalışmalarımızda bizlere destek veren Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu"na, Gençlik Kolları ve temsilcilerine, arkadaşlarıma, müziği ve sesiyle bizlere eşlik eden Gürhan Durmuş, Ali Çağlı, Nursel Tosun ve slâytları hazırlayan Kaan Algan arkadaşımıza bizleri bu anlamlı günde onurlandıran sizlere çok teşekkür ederiz”" dedi.
  Anma programı gitar eşliğinde Atatürk"ün sevdiği şarkıların söylenmesi, türkülerin söylenmesi ile son buldu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim