• BIST 89.809
 • Altın 145,306
 • Dolar 3,6167
 • Euro 3,9083

  Artık İzmir'i teslim alalım

  24.09.2008 22:28
  Artık İzmiri teslim alalım
  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''İzmir'i artık teslim almamız lazım. İzmir'i istenilen konuma getirmek için AK Parti'nin teslim alması lazım'' dedi.
  Artık İzmir'i teslim alalım Artık İzmir'i teslim alalım Artık İzmir'i teslim alalım

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''İzmir'i artık teslim almamız lazım. İzmir'i istenilen konuma getirmek için AK Parti'nin teslim alması lazım'' dedi.
  Bakan Unakıtan, İzmir Swissotel'de İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, İZTO Meclis Başkanı Necip Kalkan, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve İzmirli iş adamlarıyla bir araya geldi.

  Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Unakıtan, gündeme gelen konuların sorulması üzerine ''İzmir'in gelişmesiyle ilgili çok güzel projeler var. O projeleri anlattılar bana uzun uzun. Mutabık da kaldık. Bir an önce o projelerin geliştirilmesi için uğraşacağız''diye konuştu.

  Eğitim alanındaki projelerin gündeme gelip gelmediğinin sorusuna ''Var, eğitim alanı da var'' karşılığını veren Unakıtan, ''Üniversite var mı?'' sorusu üzerine de, ''Var, üniversite de var'' dedi.

  Büyük bir kruvaziyer liman projesini konuştuklarını aktaran Unakıtan, ''Bir de İzmir'in daha cazibe alanı olsun diye dalgakıranda yapılacak çok güzel projeler var. Onu bana anlattılar'' diye konuştu.

  Unakıtan, şöyle devam etti:

  ''İzmir bir dünya şehri, İzmir Akdeniz ülkelerinin incisi gibi bir yer. Yarınki toplantıda da görüşeceğiz, daha fazla çalışmamız gerekiyor. İzmir'i tanıtmak için, İzmir'deki etkinlikleri artırmak için çok daha fazla çalışmamız icap ediyor. Onun başlangıcı da yarınki toplantı olacak. Daha sonra çeşitli workshop programları başlayacak İzmir'de. Onlar da çok güzel olacak, onları da geliştireceğiz. Ama uluslararası bazı etkinlikleri İzmir'imize kazandırmamız lazım.''

  ''AK Parti olarak yerel seçimlerde iddialı mısınız?'' şeklindeki soruya Bakan Unakıtan, ''Tabii. İzmir'i artık teslim almamız lazım. İzmir'i istenilen konuma getirmek için AK Parti'nin teslim alması lazım'' yanıtını verdi.

  Bakan Unakıtan, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayının belli olup olmadığının sorulması üzerine, ''Aday bulunur'' dedi.

  BÜYÜK EFES OTELİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ

  Büyük Efes Otelinin özelleştirilerek Swissotel olarak yeniden açılması konusundaki görüşleri sorulan Bakan Unakıtan, şunları söyledi:

  ''Yanık bina, her taraf harap olmuş, havuzu, binası haraptı. Şimdi burayı görünce Özelleştirme İdaresi Başkanına telefon açtım. Gelin de eserinizi, görün dedim. Hakikaten çok duygulandım, memnun oldum. Türk ekonomisi kazandı, hazinemiz kazandı. Bir de burada çalışanlar var. Ayrı bir faaliyet var. Bir de üstüne vergi alacağım. Bundan daha güzel ne olur.''

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim