• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Arınç'tan şiirli cevap

  17.05.2008 22:54
  Kuşadası Ak Parti İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Bülent Arınç, türbanla ilgili soruları fıkra ve şiirle yanıt verdi.
  Arınçtan şiirli cevap
  Arınç'tan şiirli cevap Arınç'tan şiirli cevap Arınç'tan şiirli cevap

  Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, türbanla ilgili sorulara fıkra ve şiirle cevap verdi. Kendisine böyle sorular sorulmamasını isteyen Arınç, yerel ve genel seçimlerin birlikte yapılıp yapılmayacağı sorusuna ise, "Dünyada her şey mümkün" cevabını verdi.
  Bülent Arınç, AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, AK Parti Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız ve AK Parti Manisa Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Ballı ile birlikte geldiği Kuşadası'nda AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Üstün ve partililer tarafından karşılandı. Daha sonra parti binasına geçen Arınç, burada partililerle bir süre sohbet etti. Konuşmasının ilk bölümünde partililere seslenen Arınç, "22 Temmuz'da bomba gibi iktidar olduk. Başbakanımız arı gibi çalışıyor, tüm Türkiye'yi dolaşıyor. Her gün
  yeni yeni hizmetler yapıyoruz. Bugünkü krizleri de aşacağız. Geçmişte olsa ülkemiz alabora olurdu, ama gördüğünüz gibi dimdik ayaktayız. Bu da hükümetimiz gayretiyle oluyor. Önlemler alınıyor. Mevcut sorunları da aşacağız. Ayrıca turizme büyük önem veriyoruz. Türkiye, turizmde özlenen seviyeye AK Parti hükümetiyle ulaştı. Turizmde tüm rekorları kırdık. Bundan sonra da daha iyi olacak" dedi.

  TÜRBAN SORULARINA FIKRALI, ŞİİRLİ CEVAP
  Konuşması sırasında AK Parti Kuşadası ilçe Başkanı İbrahim Üstün'ün yabancılara mülk satışıyla ilgili sorusunu da cevaplandıran Arınç, "Yabancılara mülk satışıyla ilgili yasayı Anayasa Mahkemesi iptal etmişti. Yeni kanun hazırlandı, Meclis'e geldi. Mayıs ayı sonuna kadar yabancılara mülk satışıyla ilgili yasa çıkacak ve sorun ortadan kalkacak. Bu konuda büyük bir yanlış anlama var. Bu yanlış anlamanın da ortadan kalkması lazım" diye konuştu.
  Gazetecilerin de yoğun sorularına muhatap olan Bülent Arınç, özellikle türbanla ilgili sorulara fıkralı ve şiirli cevaplar verdi. "Türbanla ilgili soruları bana sormayın, bunlar rahatsız edici sorular, gereksiz sorular" diyen Arınç, gazetecilerin ısrarlı soruları karşısında fıkra anlatıp, şiir okudu. Karnı ağrıyan bir kişinin doktor yerine muhasebeciye gitmesini konu alan bir fıkra anlatan Arınç, daha sonra da Ümit Yaşar Oğuzcan'ın "Ayten" isimli şiirini okudu ve gazetecilere dönerek, "Siz de Ümit Yaşar
  Oğuzcan'dan etkilenmişsiniz. O nasıl şiirinde dönüp dolaşıp Ayten'e geliyorsa, siz de 40 sorunuz var ama dönüp dolaşıp türbana geliyorsunuz" şeklinde konuştu.
  Arınç, 10 ay sonra yapılacak yerel seçimlerle genel seçimlerin birleştirilip birleştirilmeyeceği şeklindeki soruya ise "Dünyada her şey mümkün, bu da olabilir" yanıtını verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim