• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Ancın'lı öğrenciler döndü

  17.07.2008 13:27
  Eğitimde, sporda ve kültürel alanlarda elde ettiği başarıla adından sıkça söz ettiren Aydın Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu yabancı dil eğitimine verdiği önemi bir kez daha gösterdi.
  Ancınlı öğrenciler döndü
  Ancın'lı öğrenciler döndü Ancın'lı öğrenciler döndü Ancın'lı öğrenciler döndü

  Eğitimde, sporda ve kültürel alanlarda elde ettiği başarıla adından sıkça söz ettiren Aydın Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu yabancı dil eğitimine verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Bu yıl yaz tatili programı kapsamında İngiltere"ye giden öğrenciler programlarını başarı ile tamamlayarak geri döndü.
  Yarıyıl tatillerinde öğrencilerini Malta"ya, yaz tatillerinde ise Amerika"ya götüren okul, bu sene yaz tatili programında değişiklik yaparak öğrencilerini İngiltere"nin başkenti Londra"ya götürdü. British Council tarafından akredite olan Kingstreet College"ta öğrenim gören öğrenciler, dersten arta kalan zamanlarını İngiltere"nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek değerlendirdiler. Ayrıca İngiliz vatandaşları ile de diyalog kurma fırsatı yakalayan öğrenciler, öğrendiklerini kullanarak İngilizce pratiklerini artırmış oldular.
  Programla ilgili bilgi v eren Okul Müdürü Bülent Alkın; İngilizce"yi çok önemsediklerini belirterek öğrencilerin ve velilerin de yaz okullarına ilgilerinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Bundan sonra da bu tür faaliyetlerin devam edeceğini bildiren Alkın, “Programımız dolu dolu geçti. Öğrencilerimiz hem İngilizce"de prtaik yaptı. Hem de o ülkenin tarihi ve turistik yerlerini gezip güzel bir tatil yapmış oldu. Bunun yanında ülkemizi ve Türk kültürünü de Londra"da tanıtmaya çalıştık” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim