• BIST 90.383
 • Altın 144,560
 • Dolar 3,6117
 • Euro 3,9021

  Altıngün'den açıklama!

  13.02.2009 18:51
  Altıngünden açıklama!
  Adım adım yaklaşan yerel seçim öncesi Kuşadası siyasi kulisleri de giderek hareketlenmeye başladı.
  Altıngün'den açıklama! Altıngün'den açıklama! Altıngün'den açıklama!

  Seçim yarışında öne geçmeye çalışan adaylar arasındaki rekabet iyice kızışırken, en şanslı adaylardan biri olarak gösterilen CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün ile ilgili olarak ortaya atılan iddialar, hareketliliği daha da arttırdı. İddialara karşı bir süre sessizce izleyen M. Esat Altungün ise suskunluğunu bozarak, kendisini karalamaya çalışan siyasi rakiplerini yalan ve iftira yoluyla Kuşadası seçmenini etkilemeye çalışmakla suçladı.
  Yaptığı yazılı açıklamada siyasi rakiplerine yönelik ağır ifadeler kullanan M. Esat Altungün, “Özellikle tüm halkımızın çok yakından tanıdığı, geçmişte ilçemizin adının mafya ilge birlikte anılmasına neden olmuş bir siyasetçi ve ekibi var ki; bunlar akla hayale gelmeyecek senaryolar üreterek benimle ilgili bir iftira kampanyası başlattılar. Bu ekip sokak dedikodularına bir türlü son vermiyor. Halkımızın bu yalan ve iftiralara inanmadığını biliyorum. Ama artık halkımızın gerçekleri öğrenme vakti gelmiştir. Gerçekleri belgeleriyle açıklama gereği duydum” diyerek, hakkındaki iddialarla ilgili tepkisini dile getirdi.
  CHP Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün"ün kaçak inşaat yaptığı ve belediyeye milyarlarca lira borcu olduğu yönündeki iddialarla ilgili açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Yaklaşan seçim öncesi, şahsıma yönelik saldırılar artarak devam etmektedir. Halka söyleyecek sözü olmayanlar, halkın sorunlarına çözüm üretemeyenler, bana saldırarak kendilerine siyasi rant sağlamaya çalışmaktadırlar. Benim yaşamım boyunca utanacağım ve hesabını veremeyeceğim hiçbir iş olmamıştır. Sahip olduğum ve daire karşılığı inşaat sözleşmesi yoluyla bir başka firmanın tasarrufuna verdiğim arsanın üzerinde yapılan inşaattaki bir takım usulsüzlüklerle ilgili olarak sürekli bir saldırı altındayım. Benim kaçak inşaat yaptığım iddia edilmektedir. Ancak herkes tarafından bilinmektedir ki; bu tür inşaat sözleşmelerinin konusu gereği, orada yapılan her türlü uygulamada idari, mali ve diğer cezalardan yüklenici firma sorumludur. Bu husus zaten yüklenici firma ile yaptığım sözleşmede mevcuttur. Bu konuda benim suçlanmam akla ve mantığa aykırı olup, ayrıca düzeysiz ve ahlaksızca saldırıdır. Kaldı ki aylar önce bu konu ilk gündeme geldiğinde bir basın açıklaması yaparak, bu inşaatla bir ilgim olmadığını kanıtlayan belgeleri basın mensuplarına bizzat dağıtmıştım”
  Belediye kiracısı olduğu ve binlerce lira kira borcu olduğunun iddia edilmekte ve bu konuda şahsına saldırılar yönetilmekte olduğunu ileri süren Altungün, şöyle konuştu: “Ben de birçok esnafımız gibi, 1980 yılından beri Belediyenin kiracısı olarak ticari faaliyet yürütmekteyim. Bu faaliyetim halen devam etmektedir. Aradan geçen süre boyunca, Belediyemiz bazen tek taraflı olarak normal rayiçlerin dışında kira arttırımına gitmekte, bu da ihtilafa konu olmaktadır. Benim sözleşme hükümlerine göre, ödenecek bir kira borcum bulunmamaktadır. Söz konusu olay, belediye ile aramızdaki tek yanlı kira artışından dolayı dava konusu olmuş bir konudan ibarettir. Bu dava Kuşadası İcra Hukuk Mahkemesinin 2008/209 E. Sayılı dosyası ile reddedilmiştir. Benim Kuşadası Belediyesi"ne kira borcum yoktur. Aksine, Kuşadası Belediyesi aleyhine haksız kira alacağı talebinde bulunduğu için açtığım davada yüzde 40 tazminata hükmedilmiştir. Bu durumda Kuşadası Belediyesine borcum olmadığı gibi şu an alacaklı durumdayım. Kuşadası Belediyesinin kayıtları mahkeme kararına göre düzenlemesi gerekirken, böyle bir düzeltme yapılmamıştır. Belediye kayıtlarında halen haksız ve hukuka aykırı bir şekilde borçlu gösterilmekteyim”

  Diğer Haberler
 • Samsung yeni QLED TV serisini tanıttı!14 Mart 2017 Salı 23:46
 • iOS 10.3 Beta 6 yayınlandı13 Mart 2017 Pazartesi 20:21
 • Özel sektör uzaya çıkabilecek12 Mart 2017 Pazar 16:26
 • WhatsApp Web için yeni özellik!12 Mart 2017 Pazar 14:13
 • Moto G5 satışa sunuldu11 Mart 2017 Cumartesi 20:54
 • Galaxy S8 ve Galaxy S8+, Galaxy Note 7 ile yanyana10 Mart 2017 Cuma 20:57
 • Xiaomi Mi Mix 2 daha efsane olacak!05 Mart 2017 Pazar 20:24
 • Ar-Ge, 12 milyarlık fonda toplanacak05 Mart 2017 Pazar 09:21
 • Facebook Messenger’da Yılan oyunu dönemi başlıyor03 Mart 2017 Cuma 15:27
 • Twitter’dan nefret güncellemesi!02 Mart 2017 Perşembe 22:26
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim