• BIST 107.882
 • Altın 143,804
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1439

  Almanya'ya gidiyorlar

  29.04.2009 14:22
  ‘İyi okul iyi mezun’ projesi kapsamında önümüzdeki hafta Almanya’ya gidecek olan öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan başkanlığında bir araya geldi.
  Almanyaya gidiyorlar
  Almanya'ya gidiyorlar Almanya'ya gidiyorlar Almanya'ya gidiyorlar

  Nazilli 50. Yıl Ticaret Meslek Lisesi kendi hazırlamış olduğu "İyi okul iyi mezun" projesi kapsamında önümüzdeki hafta Almanya"ya gidiyor. Yapılan basın toplantısında Okul Müdürü Kadir AKSOY projeyi iyi okul iyi mezunlar verir düşüncesiyle okulun kalitesini ve standartlarını artırmak amacıyla hazırladıklarını ve bu yüzden adını "İyi okul iyi mezun" koyduklarını belirtti.
  Proje kapsamında 3 Mayıs tarihinde 16 kişilik bir ekiple Almanya"nın Dusseldorf şehri bölgesine gideceklerini ve iki hafta boyunca okullar, mesleki eğitim vs. gibi milli eğitimi ilgilendiren konularda incelemelerde bulunacaklarını belirten Kadir Aksoy, “Ziyaret süresince mesleki alanda Avrupa"nın ileri ülkelerinden biri olan Almanya"da kültürel gezilerde yapacağız. Bunun bütün katılımcıların mesleki ve kişisel gelişmelerini olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Proje sonuçlandığında okulumuzdan katılan bütün öğretmen ve idareci arkadaşlarımızın okulumuzun kalitesine daha olumlu katkı yapacaklarından ve netice itibarıyla okulun daha iyi ve kaliteli mezun veren bir okul olacağından eminim” dedi.
  Proje"ye Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan da, böyle bir projenin katılımcısı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Nazilli"deki okulların da sınırları aştığını ve kendileri proje hazırlayarak ve finansmanını sağlayarak Avrupa"ya gidip geldiklerini kaydeden Ercan, Nazilli"nin AB Projeleri konusunda Türkiye ve Aydın çapında söz sahibi olduğunu, bunun da kendisi için bir iftihar vesilesi olduğunu belirtti. Faruk Ercan konuşmasında “Bildiğim kadarıyla projenin Mardin"den ve İstanbul"dan ortağı olan ticaret liseleri var. Proje sadece Nazilli çapında değil Türkiye çapında bir proje. Bu projeden İstanbul ve Mardin illeri de faydalanacak. Projeyi hazırlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim