• BIST 107.700
 • Altın 143,977
 • Dolar 3,5286
 • Euro 4,1426

  Allah Çerçioğlu'na selamet versin!

  02.06.2009 08:31
  Umut Işığı Derneği kapanma tehlikesiyle karşı karşıya…
  Allah Çerçioğluna selamet versin!
  Allah Çerçioğlu'na selamet versin! Allah Çerçioğlu'na selamet versin! Allah Çerçioğlu'na selamet versin!

  AYDINPOST ÖZEL - Kuruluşu 2004 yılında gerçekleşip 2005 yılında Gıda Bankası kurarak Türkiye"nin 4. Ege"nin ise ilk Gıda Bankası konumundaki binlerce öğrenciye gıda, kırtasiye ve giyim yardımının yanı sıra, yardıma muhtaç yaşlı ailelere yardım elini uzatan Umut Işığı Derneği siyasi çekişmeye kurban ediliyor.

  2004 yılında kurulan derneğin hizmet binasını Hüseyin Aksu"nun Başkanlığını yaptığı AYSEV vakfı vermişti.

  Aksu"nun Belediye başkanlığı döneminde 49 yıllığına vakfa devredilen Aydın Belediyesine ait taşınmaz, İlhami Ortekin döneminde “usulsüz devir” iddiasıyla taşınmazın belediyeye devri istenmiş, devir gerçekleşmeyince konu mahkemeye intikal etmişti.

  Yerel seçimlerden önce mahkeme Aydın Belediyesi"ne devri şeklinde karar verince, Umut Işığı Derneği sahipsiz kaldı.

  Konuyla ilgili olarak Aydınpost Haber Merkezi"ne açıklamada bulunan Umut Işığı Derneği Başkanı Nurettin Uzunkol, söz verdiği halde destek olamayan Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu"na sitem etti.

  Uzunkol yaptığı açıklamada; “Dernekte yapılan tüm harcamaları dernek yöneticileri olarak cebimizden karşılıyoruz. Gider olmasın diye personel bile çalıştırmayıp, işleri kendimiz yürütmeye çalışıyoruz” dedi.

  Topladıkları yardımları 28 ilköğretim okulunda 1059 öğrenciye, 500 üniversite öğrencisine gıda, kırtasiye ve giyim yardımı yaptıklarını açıklayan dernek başkanı Uzunkol, 150 fakir aileye yardım elini uzatmış. 60 yaş üzerinde kendi temizliğini yapamayacak durumdaki ailelerin temizlik işlerini üstlendiklerini, yardım ettikleri üniversite öğrencilerinin ise, gönüllü olarak başka fakir aile çocuklarına ücretsiz ders verdiğini anlattı.

  Türkiye"nin her tarafında Gıda Bankalarının belediyelerce desteklendiğini hatırlatan Uzunkol, “Aydın belediyesi bize köstek oluyor” dedi.

  Hizmet binalarının kendilerine verilmesi için Başkan Çerçioğlu"na gittiklerini anlatan Uzunkol, Çerçioğlu'nun "size yardımcı olacağım” dediğini anlatan Uzunkol, “ Çerçioğlu"na çok güvenmiştik, güvenimizi boşa çıkardı. Bize destek yerine köstek oldu. Şimdi de “ne yaparsanız yapın, yeri boşaltın” diyor. “Bizim şuan taşınacak yerimiz yok. Paramız da yok. Çerçioğlu icraya verecekmiş, versin! Fakir fukaranın malını götürsün nasıl götürüyorsa” dedi.

  Yeni bir sözleşme ile yeri Umut Işığı Derneği"ne verilmesini isteyen Uzunkol, “Başkan bize destek olsun. İster bizimle çalışsın, isterse Gıda Bankası"nı Başkana devredelim. Fakir fukara var onlara yazık. Başkan iyi şeyler yapacaksa biz desteğe hazırız, yapmayacaksa da Allah Çerçioğlu"na selamet versin!” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim