• BIST 107.229
 • Altın 142,587
 • Dolar 3,5512
 • Euro 4,1287

  Algün, gündemi değerlendirdi

  05.11.2008 15:42
  Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, son günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretleri öncesinde Doğu ve Güney Doğu illerinde yaşanan olayların tüm kamuoyunu üzdüğünü belirtti.
  Algün, gündemi değerlendirdi
  Algün, gündemi değerlendirdi Algün, gündemi değerlendirdi Algün, gündemi değerlendirdi

  Bir ülkenin başbakanın herkesin başbakanı olduğuna dikkat çeken Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, başbakanların ülkelerinin her yerine istediği gün ve saatte gitmesi gerektiğini söyledi. Son günlerde Türkiye"nin bir bölümünde ortaya çıkan görüntülerin herkesin yüreğini burktuğunu belirten Algün, “Yaşanan bu olaylar kimin ne yapmaya çalıştığını daha net ortaya çıkardı. Bu ülkede birileri yapmaya birileri bozmaya çalışıyor. Birileri oralarda kendince tehdit ve karışıklık yaratarak Başbakanımıza "gelme" diyebilecek kadar haddini aşmıştır. Ama eleştirilir mutlaka olacaktır. Bu konuda Sayın Başbakanın işinin ne kadar zor olduğu ortadadır. O herkesin başbakanıyım diyor, bir kesim hayır sen bizim değil başkasının başbakanısın diyor. Ülkemizde herkes bu konuda kendini gözden geçirmelidir. Oy vermemiş olabiliriz, siyasetini sevmiyor olabiliriz, hatta çok ağır eleştirebiliriz ama kesinlikle onun makamına veya temsildeki durumuna laf edemeyiz gölgelemeyiz bu bize yakışmaz. Eğer başbakanı sevmiyor isek ilk seçimde oy vermezsiniz dolayısıyla sevmediğinizi böyle göstermiş olursunuz aksi halde makam üzerinde yapılan eylem ve söylemler Türkiye Cumhuriyeti Devletine zarar verir” dedi.
  Kamuoyunun ağır tahrikine yenik düşmemesi gerektiğine değinen Algün, “Bu ülkeyi kimse ne bölebilir nede insanlarımızın değerleriyle alay edebilir. Dönem dönem bazı hatalar ve yanlışlar olabilir. Önemli olan art niyetle hatayı ayırabilmektir. Bugün art niyetlilerin bir bölümü artık gün gibi ortadadır. Herkes kendini bir çekidüzen vermek durumundadır. Başta halk önderiyim diyenlerin kendini yeniden şekillendirip üç günlük dünya menfaati uğruna bu ülkeyi zarar vermekten kurtulması gerekiyor. Hep birlikte bu ülkeyi kalkındırmalıyız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim