• BIST 106.843
 • Altın 142,309
 • Dolar 3,5332
 • Euro 4,1140

  Alevi derneğini ziyaret etti

  16.07.2009 10:59
  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Alevi Kültür Dernekleri Aydın Şubesi’ni ziyaret etti.
  Alevi derneğini ziyaret etti
  Alevi derneğini ziyaret etti Alevi derneğini ziyaret etti Alevi derneğini ziyaret etti

  Ziyarette konuşan Mehmet Erdem; demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından birisinin de sivil toplum kuruluşları olduğunu söyledi. Demokratik toplumun örgütlü toplum olduğunu belirten Erdem, “Demokrasi bir fazilet rejimidir. Toplumun bireyleri birbirlerini hazmedecekler. Yaşam biçimlerine,inanç ve değerlerine saygı gösterecekler. Kimse inanç ve yaşam biçimlerinden dolayı kınanmayacak ve ikinci sınıf insan gibi yaklaşıma maruz kalmayacak. Alevi inancının içerisinde yer alan "Gelin canlar bir olalım" anlayışı bu tahammülü hoşgörüyü, saygıyı, bir ve beraber yaşamayı ifade eder. Sünniler kadar Aleviler de aynı hak ve özgürlüğe sahiptir. TC vatandaşlığı gurur duyduğumuz aramızdaki en büyük bağdır” dedi.
  Daha güzel bir Türkiye, daha çağdaş ve özgür bir ülke olmak için hep beraber çalışmamız gerektiğinin altını çizen Erdem, “Bunu hep beraber başaracağız. Alevilerin yıllar boyu ihmal edilmişlikleri; istismar edilmişlikleri ortadadır. AK Parti Hükümeti olarak Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla görevlendirilen İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu başkanlığında heyet çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışma Alevi Vatandaşlarımızın kendi gelecekleri ve ülke geleceğimiz için önemli bir çalışmadır. Dostça ve samimiyet içerisinde olmadan yapılan bir çalışmadır. Önümüzdeki süreçte bu çalışmalar semeresini verecektir. Daha güzel bir Türkiye'de Alevisi ile Sünnisiyle daha güzel yarınları hep beraber görüp yaşayacağız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim