• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Aksu'nun niyeti ortaya çıktı

  16.03.2009 12:09
  MHP Aydın Belediye Başkan adayı Hüseyin Aksu'nun 29 Mart'taki yerel seçimler öncesinde niyetinin ne olduğu ortaya çıktı...
  Aksunun niyeti ortaya çıktı
  Aksu'nun niyeti ortaya çıktı Aksu'nun niyeti ortaya çıktı Aksu'nun niyeti ortaya çıktı

  AYDINPOST ÖZEL-MHP Aydın Belediye Başkan adayı Hüseyin Aksu'nun 29 Mart'taki yerel seçimler öncesinde niyetinin ne olduğu ortaya çıktı...
  ANAP'tan Aydın Belediye Başkanı seçildikten sonra milletvekili olabilmek için görevinden ayrılan Hüseyin Aksu, bağımsız olarak seçimlere girmişti. Vekil seçilemeyince, 2004 yılında CHP'den belediye başkan adayı olmuştu.
  Bu dönem de MHP'den aday olan Hüseyin Aksu'nun belediye başkanlığında bu kadar ısrarcı olmasının nedeni ortaya çıktı.
  Yerel seçimlere günler kala ortaya çıkan bu gelişmeyi de Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin de doğruladı.
  Aydınpost Haber Merkezi'ne ulaşan bilgiye göre, birkaç ay öncesinde Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin'in yanına vakıflarla ilgili olarak görüşmek üzere giden Hüseyin Aksu'nun, "Ya şu vakıflar konusunda bana imkan tanı, bu işi çözelim. Aksi halde gider bir partiden aday olurum. Niye bunu uzatıp duruyorsunuz" şeklinde konuştuğu öğrenildi.
  Belediye Başkanı İlhami Ortekin'in makamında vakıflar konusunda çözüm talep eden Hüseyin Aksu'nun bu teklifi üzerine "Yargıya intikal eden konuda çözüm mü olur? Bu işi çözecek olan adalettir, yargıdır" diyen İlhami Ortekin'in de Hüseyin Aksu'yla görüşmesini tamamladığı ortaya çıktı.
  Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Gür'ün de makamda olduğu bir sırada gelişen bu görüşme sonrasında da Hüseyin Aksu'nun herhangi bir partiden aday olmak üzere girişimler başlattığı ve bu günlere kadar geldiği öğrenildi. Öte yandan Aydın Belediyesi de açtığı pek çok davada vakıfların sahip olduğu arazileri yargı kararıyla geri almaya başlamıştı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim