• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Aksu'dan Ortekin'e sitem

  28.01.2009 11:03
  Aydın Belediye başkanı iken istifa ederek 3 Kasım 2002 seçimlerinde bağımsız olarak milletvekili adayı olan Hüseyin Aksu, yaptığı açıklamada eski dostu İlhami Ortekin’e ve beraberindekilere ‘Mezar’ siteminde bulundu.
  Aksudan Ortekine sitem
  Aksu'dan Ortekin'e sitem Aksu'dan Ortekin'e sitem Aksu'dan Ortekin'e sitem

  Eşine ait televizyonda katıldığı programda geçmiş dönemde bazılarına güvenmekle ciddi hatalar yaptığını ve bu hatanın bedelini de ziyadesiyle ödediğini belirten MHP"nin Aydın Belediye Başkanı Hüseyin Aksu, “Bana bir mezar yerini bile çok gördüler. Vicdanı olan insaniyeti olan ölünce beni oraya gömer” dedi.
  Siyasi hayatında yeterince tanıyamadığı kişilere güvenmekle çok ciddi hata yaptığını ve artık böyle bir hataya düşmeyeceğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Belediye Başkan Adayı, Hüseyin Aksu isim vermeden görevi devrettiği belediye yönetimini suçlayarak “Geçmişteki hatalarımdan ders çıkaracağım. Ekibimi çok iyi seçeceğim. Benim güvenimi samimiyetimi ahlaksızca kullananlar oldu” ifadelerine yer verdi.
  Aydın Belediye Başkanlığı döneminde bir çok başarılı projeye imza attığını, ancak takım arkadaşlarına iyi seçemediğini sonradan anladığını ifade eden MHP"li aday Hüseyin Aksu, henüz ölmek istemediğini ancak, ölünce de kendisi tarafından projelendirilip oluşturulan Kemer Mezarlığı"ndaki şehre bakan büyük menengeç ağacının dibine gömülmek istediğini söyledi. Bu vasiyetini mezarlığın açılışında söylediğini ve herkesin de şahit olduğunu belirten Hüseyin Aksu “En az hatayı yaparak bu şehirde yaşamak istiyorum. En az 30 yıl daha yaşamak istiyorum. Kendime mezarlıktan yer ayarlamıştım. Bunlar mezarlıktaki yerimi bile sökmüşler. Vicdanı olan insaniyeti olan beni oraya gömer” diyerek ilginç bir talebini dile getirdi.
  Belediye başkanlığı döneminde 14 Nisan 2000 tarihinde mezarının çevresine ağaç diken MHP'nin Aydın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu, yapılacak işleri olduğunu, dolayısıyla henüz ölmek istemediğini belirterek "Önce benimle uğraşan münafıkları gömeceğiz. Daha sonra ben buraya gömülmek istiyorum. Gömüldüğümde baş ucumda menengeç ağacı olacak ayak ucumda da şimdi diktiğim kara selvi olacak" diye konuşmuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim