• BIST 107.041
 • Altın 143,274
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Akşit'ten ÖTV eleştirisi

  20.10.2007 10:56
  Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hulusi Akşit, hükümetin vergilendirme sistemindeki yanlışlıkları nedeniyle küçük esnafın ciddi sıkıntılar yaşadığını bu nedenle vergi ve vergilendirme kanun ve yönetmeliklerinde değişikler yapılmasını istedi
  Akşitten ÖTV eleştirisi
  Akşit'ten ÖTV eleştirisi Akşit'ten ÖTV eleştirisi Akşit'ten ÖTV eleştirisi

  Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hulusi Akşit, hükümetin vergilendirme sistemindeki yanlışlıkları nedeniyle küçük esnafın ciddi sıkıntılar yaşadığını bu nedenle vergi ve vergilendirme kanun ve yönetmeliklerinde değişikler yapılmasını istedi.
  Birçok konuda esnafın sırtına yüklenen yüksek verginin, devlete kar yerine zarar getirdiğini ifade eden Akşit "Makul ölçülerde uygulanan vergilendirmeyi hiçbir esnafın karşı değildir. Ancak kazanılmayan paranın vergisini ödemek bize en ağır gelen uygulamalardan biridir. Son 15 yıl içinde ülkemizde defalarca ekonomik krizler yaşandı. Her kriz sonunda en büyük yükü yine esnaf ve sanatkarlar üstlendi. Kesinlikle devletimize vergi vermekten şikayetçi değiliz. Dünyanın hiçbir yerinde olmamasına rağmen Türk esnafı olarak yaklaşık onlarca türde vergi ödemeyi alıştık. Ancak bize göre ciddi bir yanlış olan ÖTV uygulamaları nedeniyle Türk esnafı gelişen teknolojiye ayak uydurmaz oldu. Bunun bir örneği de ticari araçlara uygulanan Özel Tüketim Vergisidir. Ticari araçlardan mutlaka ama mutlaka Özel Tüketim Vergisi Kaldırılmalıdır. Biz bu araçları keyfi ya da hususi kullanmıyoruz. Tam aksine KDV üretip vergi ödüyor, istihdama katkıda bulunuyoruz" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim