• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  AKP'den istifa ettiler!

  04.08.2008 15:05
  AK Partili Aydın Belediye Meclis üyelerinden ikisi istifa ettiğini açıkladı. İşte toplantının ayrıntıları...
  AKPden istifa ettiler!
  AKP'den istifa ettiler! AKP'den istifa ettiler! AKP'den istifa ettiler!

  AYDINPOST ÖZEL- Aydın Belediyesi"nin bu akşam yapılacak olan Meclis toplantısı öncesinde AKP'den iki meclis üyesi istifa ettiğini açıkladı.

  AK Parti grubundan istifalar nedeniyle bugünkü meclis toplantısı için, Başkan İlhami Ortekin"in de ekibinden kalabalık toplamasını istediği öğrenildi.
  Ak Parti"de Cuma günü basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantısında alınan bazı kararlara uymadığı belirlenen AKP"li meclis üyeleri Halis Günday ile Yusuf Alkoç istifa ettiklerini açıkladı.
  Bugün saat 18.00"de başlayacak olan meclis toplantısının hareketli dakikalar yaşayacağı gözüyle bakılıyor.

    

  Halis Günday  Yusuf Alkoç

  BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİLER

  Aydın Belediyesi"nin AK Partili Belediye Meclis üyesi Halis Günday ve Yusuf Alkoç düzenledikleri basın toplantısı ile partilerinden istifa ettiklerini açıkladılar. Alkoç ve Günday noter aracılığı ile istifa dilekçelerini partiye gönderdiklerini belirttiler.
  Belediye Başkanı İlhami Ortekin"in de hazır bulunduğu basın toplantısında mensubu bulunduğu partinin meclis gurubunca dışlandığını ifade eden Aydın Belediye Meclis Başkan Vekili Helis Günday “Ayrılmış olduğum partim ve ilkeleri ile hiçbir sorunum yok. AK Parti"yi hala partim olarak görüyorum. AK Partinin program ve tüzüğünün aksine hiçbir hareketin içinde bulunmadım. Genel Başkan ve Başbakanımızın defalarca işaret ettiği gibi toplayıcı ve toparlayıcı bir misyon üstlenmeme rağmen AK Partili arkadaşlarca dışlanmış olmayı anlayabilmiş değiliz. Zor ve uzun bir süreçte uzun düşünüp, hassas bir şekilde tartarak vermiş olduğumuz kararın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Belediye Başkanımız İlhami Ortekin ile birlikte ve beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
  Basın açıklamasının sonunda söz alan Belediye Başkanı İlhami Ortekin bazılarının "İlhami Ortekin tuzaklar kuruyor" düşüncesi içinde olduğu kaydederek. “AK Partiden birkaç kişi koparma gayreti içindeymişim gibi görülmesin. 2007 yılının 12 Temmuz tarihinde AK Partiden istifa ettim ve bir yıl bağımsız kalacağımı ifade ettim. Bugün istifa eden arkadaşlarıma o günlerde özellikle kendilerinin istifa etmemeleri gerektiğini söyledim ve tam bir yıldır bu böyle oldu. Şimdi siyasete devam ve adayım diyorum. Hangi partiden aday olacağıma da halkımla oturup konuşarak karar vereceğim” şeklinde konuştu.
  Basın toplantısının başında Aydın Belediyesi çalışanlarından toplantıya katılanlar Belediye Başkanı İlhami Ortekin tarafından siyasi bir toplantı olduğu gerekçesi ile dışarıya çıkartıldı. Her iki meclis üyesi de hangi partiye geçecekleri konusunda bir açıklama yapmadı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim