• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  AKP'den destek istediler

  09.07.2008 13:05
  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de görüşülmekte olan Özürlüler Kanunu’da değişiklik yapılmamasını isteyen bir grup engelli, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’i ziyaret etti.
  AKPden destek istediler
  AKP'den destek istediler AKP'den destek istediler AKP'den destek istediler

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de görüşülmekte olan Özürlüler Kanunu"da değişiklik yapılmamasını isteyen bir grup engelli, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser"i ziyaret etti. Ak Parti Aydın İl Başkanlığı"nda gerçekleşen ziyarete katılan Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (ENAD) Aydın İl Temsilcisi Orhan Potuk, engelli aileleri ve engelli çocuklar; Eser"den 5378 Sayılı Özürlüler Kanununda Değişiklik yapılmamasını istedi.
  Ziyarette engelli aileleri adına konuşan ENAD Aydın İl Temsilcisi Orhan Potuk, 5378 sayılı Özürlüler Kanunu"nun daha önce 2005 yılında TBMM"de görüşülerek kabul edildiğini hatırlattı. Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından geçen sürede kabul edilen sayesinde engelli çocukların daha kolay eğitim alabildiklerini belirten Potuk, “Yasa çıkmadan önce 65 civarında engelli çocuk eğitim alabilirken, yasanın çıkmasının ardından bu sayı 190 bine ulaştı. TBMM"de görüşülen yasa taslağı konusunda, hükümet önemli bir karar aşamasında. Genel kurulda oylanacak yasa değişikliği ile engelliler ya yok sayılarak evlerinde kaderlerine terk edilecekler, yada engelli de olsa çocuklarının önemli olduğu gerçeğini benimseyerek bu hizmeti sürdürmeye öncelikle karar verecektir. Şu anda özel eğitim kurumlarından satın alma yoluyla sürdürülen uygulama biçiminde bir çocuğun eğitim maliyetinin 5'te bir oranında azalıyor. Ayrıca bu özel eğitim kurumlarında 35 bin kişiye istihdam sağlıyor” dedi.
  Engellilerin sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade eden AK Parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser de, AK Parti hükümeti döneminde engellilere önemli kazanımlar sağlandığına işaret etti. 2005 yılında kabul edilen 5378 sayılı Özürlüler Kanunu"nun reform özelliğinde bir kanun olduğuna dikkat çeken Eser, “Hükümetimiz döneminde yapılan düzenlemeler sayesinde özürlü ve engelli vatandaşlarımızın hayatında önemli kolaylıklar sağlanırken, bu vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan işlemlerini rahatlıkla çözebilmeleri için düzenlemeler yapıldı. Biz bu konunun da takipçisi olacağız. Özürlüler Kanunu"nda yapılması düşünülen değişiklikler konusunda AK Parti Aydın Milletvekillerini uyaracağız” diye konuştu.
  AK Parti İl Başkanı Eser"den destek sözü alan engelli aileleri; şehiriçi ulaşımda ve taşıtlarda yaşadıkları sorunlarında giderilmesi için çalışmalar yapılmasını istedi. Bir süre Eser ile karşılıklı görüşen aileler, daha sonra AK Parti İl Binası"ndan ayrıldı.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim