• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  AKP'de kongre hazırlığı

  01.04.2008 17:19
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, 4 Nisan 2008 Cumartesi günün yapılacak olan 'AK Parti Aydın 2. Olağan Kadın Kolları Kongresi'nde aday olduğunu açıkladı.
  AKPde kongre hazırlığı
  AKP'de kongre hazırlığı AKP'de kongre hazırlığı AKP'de kongre hazırlığı

  Kadınların siyasete ayrı bir renk kattığını iddia eden Pilevneli, daha çok kadının karar alam mekanizmasına katılımını sağlamak için mücadelesini sürdüreceğini belirtti.
  Düzenlediği basın toplantısı ile il kadın kolları başkanlığına yeniden aday olduğunu duyuran AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, 2004 yılı Aralık ayında yapılan AK Parti Aydın 1. Olağan Kadın Kolları Kongresi'nin ardından Aydın'da güzel işler başardıklarını savundu. 2007 yılı sonundan itibaren ilçe ve belde kongrelerinin tamamlandığını hatırlatan Pilevneli, “Önümüzdeki Cumartesi aynı coşkuyla il kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongrede AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin de yanımızda olacak. Daha çok kadının karar alma mekanizmasına katılımının sağlanması ve erkek egemen siyaset tablosunda yer almaları için çalışmalarımız devam ediyor. Demokratik gelişmenin bir hassasiyet olarak meclisteki bayan temsil oranının yüzde 4,6'lardan yüzde 9,8'lere yükselmesi AK Parti hükümetinin başarısıdır. Mecliste 30 bayan milletvekili ile temsil edilen AK Parti grubunun yerelde de hedefi aynıdır. 'Siyaset yerelde başlar' sloganıyla siyaset akademileri açtık. İlimizde de bu anlamda Nisan ayı içinde ilki başlayacak olan eğitimlere, ön kayıt yaptıranların yüzde 25'i bayanlardan oluşuyor. Başbakanımızın dediği gibi 'Kadın elinin değdiği her şey güzelleşir' Bizler de siyasetteki negatif ön yargıları yıkmak, demokratik katılımın hakkını kadına teslim etmek hedefiyle ekibimizle beraber 'Durmak yok, yola devam' diyoruz. Bu konuda çalışmalarımıza büyük bir hızla devam ediyoruz” dedi.
  2009 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde kadın kolları teşkilatlarının üzerine büyük görev düştüğünün farkında olduklarına değinen Pilevneli, “Bu sorumluluğu kaldıracak bir kadroya sahibiz. Bu konuda tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla beraber geldiğimiz noktayı daha da yukarıya taşıyacağız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim