• BIST 106.711
 • Altın 143,557
 • Dolar 3,5567
 • Euro 4,1387

  Akbük'ten armağan

  18.06.2009 10:58
  Didim’e bağlı Akbük Beldesi’nde Akköy Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Güven Pamukçu’nun öncülüğünde “Akbük Şiir Çeviri Gezi Dergisi” adı altında yeni bir dergi çıkarılacak.
  Akbükten armağan
  Akbük'ten armağan Akbük'ten armağan Akbük'ten armağan

  Akbük Belediyesi"nin de katkılarıyla da hazırlanacak dergide her sayıda farklı ülkelerin şiirlerinin ele alınacağı ve ilk ülkenin Polonya olarak belirlendiği bildirildi. Başka ülke şairlerinin yayınlanmamış şiirleri, ülke edebiyatıyla birlikte Türkçe, İngilizce olarak yayınlanacağı ve daha önce çevirisi yapılmış Türk şairlerinden seçilecek iki şiirin de iki dilde yayınlanacağı öğrenilirken, Derginin ilk sayısının “Eylül-Ekim” 2009 tarihli say olacağı bildirildi.
  Derginin hazırlanışıyla ilgili bilgiler veren Akköy Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Güven Pamukçu, “Bu dergi Akköy Dergisinden sonra bu bölgede Edebiyat dünyasına yön veren ikinci dergi olacak. Derginin şu ana Genel Yayın Yönetmenliğini ben üstleneceğim ama ileri de Akbük Beldesinde kurulması düşünülen derneğin eyleme geçmesiyle dergini sorumluluğunu Akbük"e bırakacağız” dedi.
  Akbük Şiir Çeviri Gezi Dergisinde Danışma Kurulunu oluşturan şair, çevirmen, eleştirmenler şu isimlerden oluşuyor: Atakan Yavuz, Ayten Mutlu, Bâki Ayhan t. Cenk Gündoğdu, Çiğdem Sezer, Efe Duyan, Enver Ecan, Güven Pamukçu, Haydar Ergülen, Hüseyin Peker, Kerim Sakızlı, Mustafa Köz, Salih Aydemir, Şeref Bilsel, Tozan Alkan, Tuncer Uçarol, Türkan Yeşilyurt, Zeynep Kurada.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim