• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Akbük'te arıtma tesisi sorunu

  04.09.2008 21:42
  Akbük Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısına arıtma tesisi sorunu ile başladı.
  Akbükte arıtma tesisi sorunu
  Akbük'te arıtma tesisi sorunu Akbük'te arıtma tesisi sorunu Akbük'te arıtma tesisi sorunu

  Akbük Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısına arıtma tesisi sorunu ile başladı. Eylül ayı meclis toplantısı Site ve kooperatif başkanları ve halkın da katılımıyla gerçekleştirildi. Beş maddeden oluşan gündem maddeleri görüşülmeye başlandığında tansiyon aniden yükseldi. Gündemin ilk maddesini oluşturan Arıtma tesisinin yeriyle ilgili konuda, Belediye Başkanı İbrahim Şam, bilgi vererek, oylanmaya geçilmesini istedi.
  Konuyla ilgili görüşlerini belirtmek isteyen meclis üyesi Halil Başaran, "Arıtma tesisinin yapılacağı yer, bence uygun değildir. Burası Akbük'ün akciğerleridir ve yerleşim alanı içindedir. İlerde Kültür park, spor tesisleri, yürüyüş ve kros yapılacak alanlar ayrıca mesire yerleri gibi, çocuklarımıza bırakabileceğimiz, nadir yerlerden biridir. Bu nedenle alt yapı kanalizasyon şebekesinin inşaatına, hemen başlanmalı ancak Arıtma tesisi konusunda belediye meclisimize bir ay süre tanınarak yeniden çalışmalar yapıp sağlıklı çözümler üretelim" dedi.
  Konuyla görüşlerini aktaran meclis üyesi Mustafa Demirbaş da "Daha önce Didim Belediyesinin, Arıtma sistemine bağlanmamızla ilgili teklifini, yeniden değerlendirelim. Meclis olarak hep birlikte görüşmeye gidelim, şartların olumlu olumsuz yönlerini değerlendirerek bu konuyu, tekrar meclisimiz de Cuma günü görüşelim, sağlıklı karar vermemiz için bence bu gerekli" diye konuştu.
  Akbük Belediye Meclis Üyelerinin sorularını yanıtlayan Didim Belediye Meclis Üyesi Ramazan Faydacı ise, şunları söyledi: "Ben, Akbük'ün Didim Arıtmasına bağlanmasıyla ilgili görev yapan, komisyonda görevliyim. Akbük Kanalizasyon şebekesinin Didim arıtmasına bağlanmasıyla ilgili girişimlerimiz oldu ancak bu sizler tarafından rağbet görmedi. Bu teklifimiz hala geçerli. Konuşarak şartları yeniden oluşturup hayata geçirebiliriz. Sizler içinde bu, en uygunu olur, siyasi boyutu bir tarafa bırakıp, konuyu yeniden gündeme getirelim"
  Yapılan konuşmaların ardından Akbük Kanalizasyon şebekesinin, Didim Arıtmasına bağlanmakla ilgili şartlarının Didim Belediyesi ile görüşülmesinden sonra değerlendirilmesine oy birliğiyle karar verildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim