• BIST 107.244
 • Altın 143,419
 • Dolar 3,5588
 • Euro 4,1591

  AK Parti'yi yerden yere vurdu

  29.03.2008 13:40
  MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, bugünkü basın toplantısında AKP'yi eleştirdi.
  AK Partiyi yerden yere vurdu
  AK Parti'yi yerden yere vurdu AK Parti'yi yerden yere vurdu AK Parti'yi yerden yere vurdu

  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili Recep Taner, Türkiye'nin her geçen gün değişen gündem maddeleri ile bir kaos ortamına sürüklendiğini söyledi.
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Recep Taner düzenlediği basın toplantısı ile ülke gündemini değerlendirdi. Aydın Menderes Park'ta düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına İl başkanı Hasan Muti, Merkez İlçe Başkanı Mukadder Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Lale Budaklı, Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Burak Pehlivan, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
  MHP Aydın Milletvekili Recep Taner; yapılan yanlışlar nedeniyle Türkiye'nin her geçen gün daha da kötü duruma düştüğünü iddia etti. Taner, "Dün Anayasa'yı değiştirecek güce sahip olan Ak Parti geçen 5 yıllık süreçte bu konuda düzenleme yapmadı. Sivil anayasa diye addedilen yeni anayasa taslağında da parti kapatma ile ilgili çok fazla bir şey yok. Sivil toplum örgütleri 'uzlaşma' çağrısı yaparken Başbakan Sayın Erdoğan'ın geri adım atılmayacağını söylemesi sıkıntıyı daha da artırıyor. Anayasamızın 68. maddesine göre her şey açık. Bugün bir siyasi partinin bazı mensupları yanlış yapıyorsa, o insanların dokunulmazlıkları kaldırılıp gereği yapılmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti ise bizim her şartta hukuka saygı göstermemiz gerekiyor. Bu süreçte yapılacak Anayasa değişikliğinin karşısındayız" dedi.
  Gündemdeki Sosyal Güvenlik Yasası'nı da eleştiren MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, bazı yasaların ülke gerçekleri göz önünde tutularak çıkarılması gerektiğini ve mevcut yaşam şartlarında Türkiye'de 65 yaşındaki bir kişinin çalışmasının mümkün olmadığını söyledi. Hükümetin Doğu-Batı ayrımı yaptığını iddia eden MHP Aydın Milletvekili Taner, özellikle vergi, tarım ve hayvancılık desteklemeleri konusunda Batı illerine haksızlık yapıldığını iddia etti.
  Taner, ayrıca tarım desteklerinin artırılmasını ve Aydın için hayati önem taşıyan Çine Barajı'nın bir an önce bitirilmesini istedi.
  MHP olarak her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olduklarını ve yaşanan gelişmeler üzerine erken seçim ihtimalinin yüksek olduğunu kaydeden MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, "MHP olarak her zaman seçime hazırız. Seçimlerden Aydın'da birinci parti olarak çıkacağımıza kimsenin endişesi olmasın. Şu anda ilçe teşkilatlarımız çalışmalarını tamamlamak üzere. Önümüzdeki günlerde partimize katılımlar da olacak" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim