• BIST 106.663
 • Altın 143,662
 • Dolar 3,5540
 • Euro 4,1354

  AGD'den Gazze açıklaması

  10.02.2009 08:20
  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Aydın Şube Başkan vekili Barış Soyuçok, İsrail’in Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırıların ardından dernek olarak Gazze halkına verdikleri desteğin devam ettiğini açıkladı.
  AGDden Gazze açıklaması
  AGD'den Gazze açıklaması AGD'den Gazze açıklaması AGD'den Gazze açıklaması

  Saldırıların başladığı ilk günden bu yana AGD genel merkezi ve teşkilatlarının Filistin halkına destek verdiğini ifade eden Barış Soyuçok, bu kapsamda Gazze"de yaşanan insanlık dramına tepki için ülke genelinde imza kampanyası başlattıklarını söyledi. İslamiyet"in zalimin karşısında, mazlumun yanında olmayı emretmekte olduğunu anımsatan Soyuçok, “Bu açıdan derneğimiz İsrail"in geçtiğimiz ay bütün dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdiği katliama karşı sesini yükseltmiştir. AGD, yapmış olduğu bu faaliyetlerle kamuoyunu harekete geçirmiş ve eylemlerin bütün vatan sathı mailinde yaygınlaşmasına vesile olmuştur. Başlattığımız imza kampanyasına halkımız gereken ilgiyi göstermiş ve bu metne imza atanların sayısı çok kısa sürede noter beyannamesiyle 1 milyon 177 bin 360 kişiye ulaşmıştır. İmza kampanyasına gösterdikleri bu ilgiden dolayı milletimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Genel Merkezimiz, bu imzaları başta dışişleri bakanlığımız olmak üzere hükümetimizin yetkili organlarına iletecektir” dedi.
  Gerçekleştirdikleri faaliyetlerle milli, manevi ve tarihi değerlerine sahip çıktıklarını beyan eden Soyuçok, “AGD, Çanakkale şehitleri için her yıl geleneksel olarak düzenlediği hatim kampanyasına Gazze şehitlerini de dahil etti. Bu kapsamda derneğimiz Çanakkale"den Gazze"ye 250 bin şehide 250 bin hatim kampanyası düzenledi” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim