• BIST 108.410
 • Altın 143,491
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1292

  Adü'ye destek tam

  05.12.2008 20:35
  Aydın Belediyesi tarafından yaptırılan Adnan Menderes Mahalle Konağı’nın 15 yıllığına Adnan Menderes Üniversitesine (ADÜ) tahsis edilmesini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.
  Adüye destek tam
  Adü'ye destek tam Adü'ye destek tam Adü'ye destek tam

  Aydın Belediyesi Encümen Salonu"nda gerçekleşen imza törenine Belediye Başkanı İlhami Ortekin, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, Mahalle Muhtarı Sabri Kendiroğlu ve davetliler katıldı.
  Törende konuşan Başkan İlhami Ortekin, mahalle konağı projesinin Aydın'a özgü olan ve Aydın Belediyesi tarafından uygulanan bir proje olduğunu söyledi. Bu projelerinin şimdiye kadar pek anlaşılmadığını kaydeden Ortekin, “İnşallah bu projemiz geliştirilerek yangınlaştırılır. Mahalle konakları belediye hizmetlerinin verildiği ofisler, muhtarlık, sağlık ocağı, spor salonu ve düğün salonu bulunduğunu yerlerdir. Adnan Menderes Mahalle Konağı'nın içerisinde çevredeki mahallelere hitap edecek bir sağlık ocağı düşünmüştük. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Aile Hekimliği uygulamasının başlayacağı ve ödenek olmaması gerekçesi ile sağlık ocağı açılmasına sıcak bakılmadı. Bizde Aydın Belediye Meclisi'nin aldığı kararla bu kısmı 15 yıllığına ADÜ Tıp Fakültesi'ne tahsis etmeyi uygun gördük. Burada ADÜ Tıp Fakültesi hastanesinin çocuk, dahiliye ve nöroloji poliklinikleri hizmet verecek” dedi.
  Adnan Menderes Mahalle Konağı için devir kararının alınmasından sonra gerekli çalışmalara başladıklarını ve hazırlıkların son noktaya ulaştığını açıklayan Rektör Prof. Şükrü Boylu da, “Aydın Belediyesi ile güzel bir işbirliği içerisindeyiz. Belediyemiz yurt açılımı ve Meslek Yüksek Okulu"na bina tahsisinin ardından üniversitemize olan desteğine altın bir halka daha ekledi. Şimdilik burada hastanemizin üç polikliniği hizmet verecek. Ancak vatandaşlardan talep gelmesi durumunda mahalle konağında vereceğimiz hizmetlerini çeşitlendirebiliriz. 18 Aralık"ta yapacağımız açılışın ardından burada çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdüreceğiz” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından Başkan Ortekin ve Rektör Boylu tarafından mahalle konağını 15 yıllığına ADÜ"ye tahsis eden işbirliği protokolü imzalandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim