• BIST 106.825
 • Altın 146,023
 • Dolar 3,5179
 • Euro 4,1308

  Adü'nün göz dalında başarısı

  24.08.2009 11:24
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Şaşılık ve Çocuk Göz Hastalıkları Birimi Başkanlığı ile Avrupa Şaşılık Derneği (European Strabismus Associatin) Başkanı ve Uluslararası Şaşılık Derneği (International Strabismological Associ
  Adünün göz dalında başarısı
  Adü'nün göz dalında başarısı Adü'nün göz dalında başarısı Adü'nün göz dalında başarısı

  ADÜ Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Şaşılık ve Çocuk Göz Hastalıkları Birimi Başkanı olan Prof. Dr. Seyhan Bahar Özkan, Türkiye ve dünyada şaşılık ve çocuk göz hastalıkları alanındaki çalışmaları ile dikkat çekiyor. Hollanda"dan, Avustralya"ya, Almanya"dan Lübnan"a kadar çok sayıda ülkeden hastası olan Prof. Dr. Özkan; Avustralya, Romanya, Suriye, Filistin ve Hollanda olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden şaşılık ve göz hastalıkları konusunda uzmanlaşmak isteyen pek çok hekimin de eğitim için başvurduğu tanınan bir isim oldu.

  ULUSLARARASI KONGRELERİ TÜRKİYE"YE KAZANDIRDI
  Avrupa Şaşılık Derneği"nin 2004 yılından beri başkanlığını, Uluslararası Şaşılık Derneği"nin ise 2006 yılından bugüne editörlüğünü yürüten Prof. Dr. Özkan, 2004 yılında Avrupa Şaşılık Kongresi"nin ilk kez Türkiye"ye kazındırılmasında da etkin rol oynayan isim oldu. Önümüzdeki yıl Uluslararası Şaşılık Derneği"nin 11. Toplantısı"nı da İstanbul"da organize etmeye hazırlanan Özkan, bugüne kadar 22 uluslararası kongrede 47 sempozyum, konferans ya da kursa konuşmacı olarak katıldı. Özkan, beş kitap bölümü yazdı ve 101 makalesi yayınlandı.

  ADÜ"DE OLMAKTAN SON DERECE MUTLU
  İhtisasını Sağlık Bakanlığı Numune Hastanesi ikinci göz kliniğinde gerçekleştirdikten sonra Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesi"nde başasistan olarak çalışan, şaşılık ve çocuk göz hastalıkları alanında Londra"da Moorfields Eye Hospital"da 6 ay çalışan Özkan; 1995 Ağustosu"ndan bugüne Adnan Menderes Üniversitesi"nde görev yapıyor. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı kurucu başkanı olarak çalışmalarına başlayan ve 2000 yılına kadar bu görevi sürdüren Özkan; 1996 yılında doçentliğini, 2002 yılında ise profesörlük unvanını aldı. Adnan Menderes Üniversitesi"ndeki görevini büyük bir azim ve mutlulukla sürdüren Özkan, akademik yaşantıdan kopmadan mesleğini sürdürmeyi hedefliyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim