• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  ADÜ'den 19 mayıs mesajı

  16.05.2008 12:18
  ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, yayınladığı mesajla Aydınlıların ve Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
  ADÜden 19 mayıs mesajı
  ADÜ'den 19 mayıs mesajı ADÜ'den 19 mayıs mesajı ADÜ'den 19 mayıs mesajı

  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, yayınladığı mesajla Aydınlıların ve Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk"ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nı kutladı. Büyük Önder Atatürk"ün Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet ettiğini hatırlatan Boylu, “Türk gençliğine başka bir ülkenin gençliğinde bulunmayan bir ayrıcalık tanınmıştır” dedi.
  19 Mayıs Atatürk"ü Anama Gençlik ve Spor Bayramı"nın 89"uncu yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşadığını ifade eden Prof. Dr. Şükrü Boylu, 19 Mayıs 1919 tarihinin bağımsız, modern, çağdaş ve laik yeni bir Türk devletinin kuruluşuna uzanan ilk adım olduğunu söyledi. O dönemdeki karanlık tablonun Atatürk"ün ulusuna güveniyle aydınlığa dönüştüğüne işaret eden Boylu, genç Türkiye Cumhuriyeti"nin kuruluşunu gerçekleştiren devrimlerin ve büyük atılımların tüm dünyaya örnek olduğunu kaydetti. Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet eden Büyük Önder Atatürk"ün gençliğe başka hiçbir ülkenin gençliğinde bulunmayan bir ayrıcalığı tanıdığını belirten Boylu, “Bu çok büyük bir ayrıcalık ve o kadar da ağır bir sorumluluktur. Çünkü cumhuriyetimizi Atatürk"ün gösterdiği hedeflere taşıyacak olan gençlerimizdir. Bu hedeflere ulaşmanın başta gelen koşulu laik, demokratik cumhuriyete sahip çıkmaktır. Atatürk"ten aldığımız güç ve inançla emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti"ni her zaman ve sonsuza kadar koruyup kollayacak bilinç ve güce sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bazı karanlık güçlerin devletimizin bütünlüğüne ve cumhuriyetin temel ilkelerine karşı giriştikleri saldırıların Türk gençliği ve milletimizi hiçbir zaman yıldırmayacağını biliyor ve buna yürekten inanıyoruz” dedi.
  Üniversiteler olarak bu bilinci oluşturan en önemli kaynağın eğitim, akıl ve bilim olduğunun bilincinde olduklarına değinen Prof. Dr. Şükrü Boylu, gençlerin bilgi çağından geride kalmamaları gerektiğini savundu. Bunun içinde gençlerin daima koşması, çalışıp üretmesi, kendilerini ve ülkelerini geliştirmek zorunda olduklarının bilincinde olmaları gerektiğinin altını çizen Boylu, “Gençlerimizin 19 Mayıs ruhuyla bulundukları her türlü zorluğun içerisinden çıkacaklarına ve hedefimiz olan çağdaş uygarlıklar düzeyini yakalayacağımıza olan inancım tamdır. Bu düşünceler içerisinde bu günü bizlere armağan eden başta Büyük Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğitiliyorum. Halkımızın 19 Mayıs Atatürk"ü anma gençlik ve Spor Bayramı"nı kutluyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim