• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  ADÜ'de personel sıkıntı

  06.11.2007 08:56
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu maddi sıkıntılar yüzünden üniversitenin gelişmesini dengeli bir biçimde sağlayamadığını belirtti.
  ADÜde personel sıkıntı
  ADÜ'de personel sıkıntı ADÜ'de personel sıkıntı ADÜ'de personel sıkıntı

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu maddi sıkıntılar yüzünden üniversitenin gelişmesini dengeli bir biçimde sağlayamadığını belirtti. ADÜ Rektörü Boylu "Gelişimimizi dengeli bir biçimde sağlama gayretlerimiz sırasında ne yazık ki bazen maddi kaynaklar ve insan kaynaklarının dayandığı kadro tahsisleri açısından kaynak sağlayıcı merkezi kamu kurumlarını yanımızda yeterince göremiyoruz" diyerek Aydın halkının ve milletvekillerinin üniversiteye daha fazla sahip çıkmasını istedi.
  ADÜ'nün 1993-1994 eğitim öğretim yılında eğitimine sadece bin 479 öğrenci ile başladığını aradan geçen 15 yılda bu rakamın 14 kat artarak 21 bine ulaştığını kaydeden Rektör Boylu "Bu artış karşısında üstün bir sorumluluk duygusu ile eğitimimizin ve öğrencilere sağladığımız olanakların niteliğini de bu nicelik artışına paralel tutabilmek mücadelesini yöneticiler ve öğretim üye ve elemanları ile birlikte her gün vermekteyiz. Birim başına düşen ortalama 7 olan memur sayımız oldukça yetersiz kalmaktadır. Kuruluşumuzdan bu güne sayımızın ancak 5 kat artabildiğini söylemek isterim. Gelişimimizin dengeli bir biçimde sağlamam gayretlerimiz sırasında ne yazık ki bazen maddi kaynaklar ve insan kaynaklarının dayandığı kadro tahsisleri açısından kaynak sağlayıcı merkezi kamu kurumlarını yanımızda yeterince göremiyoruz. Bu açıdan Aydın halkının ve siyasi temsilcilerimiz olan millet vekillerimizin üniversitelerine sahip çıkmalarını, katkı ve desteklerini beklediğimizi açıkça belirtmek isterim. Üniversiteler içinde bulunduğu kentin yaşam kaynaklarından biridir. Adnan Menderes Üniversitesi de 21 bin öğrencisi ve 2 bin akademik ve idari personeli ile Aydın ilinin en önemli kurumlarından biri olarak beklediği desteği hak etmektedir" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim