• BIST 107.041
 • Altın 142,708
 • Dolar 3,5625
 • Euro 4,1456

  ADÜ'de kalite çalışmaları

  11.02.2009 12:21
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Öcal, Üniversite olarak kalite konusuna çok önem verdiklerini söyledi.
  ADÜde kalite çalışmaları
  ADÜ'de kalite çalışmaları ADÜ'de kalite çalışmaları ADÜ'de kalite çalışmaları

  ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Öcal, Avrupa Yüksek Öğretim Alanı oluşturulma çalışmalarının son aşamaya gelmesiyle önemi artan toplam kalite yönetiminin, ADÜ"nün öncelikli çalışmaları arasında yer aldığını belirterek “Bologna sürecine dahil olan ve böylece Yüksek Öğretim alanı içerisine dahil olmayı kabul eden Türkiye, yakın gelecekte Avrupa"daki üniversiteler ile rekabet eder hale gelecek. Adnan Menderes Üniversitesi bu rekabette öne çıkmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.
  Proje kapsamında yakın gelecekte Türkiye"deki tüm üniversitelerden istenecek yeterlilik belgelerine ilişkin ADÜ"de yapılan çalışmaları da özetleyen Öcal “ Üniversitede her fakülte ve meslek yüksekokulunun kendi içinde eğitim komisyonları vasıtası ile çalışmalarına işlerlik kazandırıldı. Avrupa Birliği"ne uyum sürecine paralel kabul edilecek olan yeterlilikler çerçevesine uygun, öğrenci tanımlamalarını hızla yapmak için üniversite olarak çalışıyoruz. Her birim mesleki eğitimi vermekle kalmamalı, onun dışında dil olsun, iletişim becerileri olsun, iletişim teknolojileri olsun her donanımı öğrenciye kazandırmalı. Biz üniversite olarak bu sürece sadece kağıt üzerinde değil özümseyerek ve içselleştirerek katılmak istiyoruz. Bu konuda da çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim