• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  ADÜ'de binicilik atağı

  18.08.2009 09:47
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Binicilik Topluluğu; birçok öğrenciye at binmeyi, hayvanlarla doğru iletişim kurmayı, sorumluluk üstlenmeyi ve istenirse yapılamayacak hiçbir şey olmadığını öğretiyor.
  ADÜde binicilik atağı
  ADÜ'de binicilik atağı ADÜ'de binicilik atağı ADÜ'de binicilik atağı

  İki maneji, bir sosyal ünitesi ve binek atları ile faaliyette olan topluluk, gerek Türkiye"de gerekse yurtdışındaki binicilik toplulukları ve kulüplerini yakından takip ederek çıtasını her geçen gün yükseltiyor. Aydın"da birçok özel ve tüzel kuruluşla ilişkiye geçerek sadece Üniversitede değil Aydın ilinde de tanınan topluluk, gelecekte faaliyet alanını genişleterek lisanslı sporcularıyla bir binicilik merkezine dönüşmeyi ve ADÜ"yü ulusal ve uluslararası binicilik müsabakalarında temsil etmeyi hedefliyor.
  6 yıl önce ADÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Kamil Seyrek danışmanlığında kurulan fakat fiziki yetersizlikler nedeniyle bir türlü aktif hale geçemeyen ADÜ Binicilik
  Topluluğu, 2006 yılında Binicilik Ünitesi"nin tamamlanmasıyla faaliyetlerine başladı. ADÜ Veteriner Fakültesi Araştırma Görevlisi Gökçe Yıldırım"ın 2006 yılında danışmanlığını devraldığı topluluk, bugün 800 metrekare çim alanı, bin ve bin 200 metrekarelik manejleri, 400 metrekare oturma alanında, dört safkan İngiliz, iki Hafflinger ırkı atı ile çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Aktif üye sayısı 25, gönüllü üye sayısı 150 olan topluluğun aktif üyelerinin büyük çoğunluğu at bakımının uzmanlık gerektirmesi ve hayvanlarla doğru iletişim kurmanın mesleklerinin bir parçası olması nedeniyle, Veteriner Fakültesi öğrencilerinden oluşuyor.
  ADÜ Binicilik Topluluğu, tüm üniteleri bizzat öğrenciler tarafından inşa edilen, temizlik işlerinden atların bakımına kadar her işin öğrenciler eliyle yürütüldüğü aktif bir topluluk.
  Takdire değer bu çalışmaları ile topluluk, başta Rektör Prof. Dr. Şükrü Boylu ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Gökhan Önol olmak üzere bütün üniversite camiası tarafından destekleniyor. ADÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hulki Meltem Sönmez"in gençlerin çalışmalarından etkilenerek bir at bağışladığı, birçok öğretim üyesinin faaliyetlerine büyük ilgi gösterdiği topluluğa destek her geçen gün artıyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim