• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Ada'ya Belçikalı turist akını

  27.02.2009 07:48
  2009 turizm sezonu için yoğun şekilde tanıtım çalışmalarını sürdüren Kuşadalı turizmciler, Belçika’nın Antverp şehrine çıkartma yaptı.
  Adaya Belçikalı turist akını
  Ada'ya Belçikalı turist akını Ada'ya Belçikalı turist akını Ada'ya Belçikalı turist akını

  Yapılan etkili tanıtım çalışmalarının ardından, Belçika"dan Kuşadası"na yönelik turist sayısında önemli bir artış bekleniyor.
  Belçika"nın Antverp şehrinde gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Fuarı(Vakantie Salon)"nda Kuşadası"nı Korumar Otel Genel Müdürü Tacettin Özden ile çeşitli acentelerin yöneticileri temsil etti. Uluslararası Antverp Turizm Fuarı"nda açılan Kuşadası standı büyük ilgi görürken, yoğun ziyaretçi akınına uğradı. Belçikalıların ilgi odağı haline gelen Kuşadası standını 120 bin kişi ziyaret ederken, standda dağıtılan, Kuşadası bölgesine ait broşür, katalog, harita, poster, CD gibi tanıtım malzemeleri ve bir çok promosyon malzemesi ziyaretçilerin yoğun ilgisi nedeniyle tükendi.
  5 yıldızlı Kuşadası Korumar Oteli"nin Genel Müdürü Tacettin Özden, Belçika pazarının Kuşadası açısından büyük önem taşıdığını belirterek, geçmiş yıllarda da önemli bir yer tutan bu pazardaki etkin tanıtımın amacına ulaştığını söyledi. Fuar süresince Kuşadası standını 120 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Tacettin Özden, Kuşadası'na gelecek turist sayısında yüzde 20'lik bir artış beklediklerini vurgulayarak, " Beklentilerimizin üzerinde bir taleple karşılaştık. Yoğun bir ziyaretçi akını oldu. Fuar süresince 120 bine yakın kişi Kuşadası standını gezdi. Ayrıca, tur operatörleriyle yaptığımız görüşmelerde son derece olumlu geçti, Belçika pazarında krize rağmen hiçbir sorun yaşamayacağız. Bunu Antverp"teki turizm fuarında gördük. Bundan sonraki süreçte tanıtıma yoğun şekilde ağırlık vermeliyiz. Çünkü kriz nedeniyle döviz kurları yüzünden fiyatlarımız rakiplerimize göre daha ucuz seviyede. Bu da Türkiye"ye avantajlı kılıyor” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim