• BIST 107.840
 • Altın 143,621
 • Dolar 3,5343
 • Euro 4,1419

  Ada'da seçim çalışmaları

  13.02.2009 18:24
  Demokratik Sol Parti Kuşadası belediye başkan adayı Engin Berberoğlu, “Seçim çalışmalarımızda kısa sürede büyük mesafe aldık, bize gösterilen ilgi ve sevgi, halkımızın bize güvendiğinin kanıtıdır, bizi rakiplerimiz ilgilendirmiyor, bu seçimi mutlaka kazan
  Adada seçim çalışmaları
  Ada'da seçim çalışmaları Ada'da seçim çalışmaları Ada'da seçim çalışmaları

  29 Mart yerel seçimleri için başlattıkları hazırlık çalışmalarına tam bir koordinasyon içerisinde, ara vermeden devam ettiklerini belirten DSP belediye başkan adayı Engin Berberoğlu, her gün, gece ve gündüz vatandaşlardan ve özel kuruluşlardan gelen görüşme taleplerine zaman yettiğince icabet ettiğini, yaptığı tüm görüşmelerinde vatandaşların kaliteli hizmete ve yeni yatırımlara özlem duyduğunu gözlemlediğini söyledi.
  Şu ana kadar vatandaşların istekleri doğrultusunda kentin çeşitli semtlerinde 9 seçim bürosu açtıklarını, bu büroların sabahtan akşama kadar açık bulundurulduğunu ifade eden berberoğlu, “Kuşadalılar bulundukları mahallelerde gönüllü olarak seçim bürosu açmak istiyor, biz de gereken katkıyı sağlıyoruz, seçim bürolarımızın sayısı daha da artacak” şeklinde konuştu. DSP dışındaki siyasi partilerin belediye başkan adaylarına oranla çok daha şanslı olduğuna inandığını vurgulayan Engin Berberoğlu, “Halkımız bizi de, diğer adayları da dikkatlice gözlemliyor. Rakiplerimizden DP adayı Akdoğan, icraatı sırasında onlarca suç işlemiş, hapis cezalarına mahkum olmuş, temyizdeki dosyalarını bekliyor, tedirgin ve endişeli. CHP adayı Esat Altungün ise, kamu mallarından haksız yere milyon dolarlar elde etmeye devam ediyor, kendi partilileri bile onu sorguluyor. AK Parti"nin son dakika piyango adayı sayın Esat Ergüler ise Kuşadası"nı tanımadan, Kuşadası insanını ve onların sorunlarını bilmeden adeta bir macera olsun diye siyaset yapıyor, ama halkımızın bir kez daha maceraya tahammülü yok. Bu koşullar altında DSP olarak yerel iktidara hızla yürüyoruz, hedefimize ulaşacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.
  Berberoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “29 Mart yerel seçimlerini kazanarak göreve başladığımızda pırıl pırıl, şaibesiz, kariyer sahibi seçkin meclis üyelerimizle Kuşadası"na çok güzel hizmetler vereceğiz. Bir plan dahilinde gerçekleştireceğimiz çağdaş yatırımlarımızın projeleri şu anda akademik ve teknik meslek sahiplerince İzmir ve Kuşadası"nda hazırlanıyor. Bunları yakında halkımızla paylaşacağız. Seçim kazanma şansımızın her geçen gün arttığını gören karşıtlarımız, yayınladıkları gazetelerinde iftira atarak, hayal mahsulü senaryolar hazırlayarak bizi yıpratmaya çalışıyor. Ama hiçbiri emellerine nail olamayacak. Hiç kimse güneşi balçıkla sıvayamayacak. Kuşadası halkı bu seçimin Kuşadası"nın kader seçimi olacağının bilincindedir. 29 mart"ta zafer, DSP"nin olacaktır, zafer Kuşadası halkının olacaktır, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim