• BIST 89.695
 • Altın 145,860
 • Dolar 3,6136
 • Euro 3,9258

  AB'den Tralles projesine destek

  06.06.2011 10:35
  ABden Tralles projesine destek
  Aydın Valiliği tarafından hazırlanan “Tralles’ten Avrupa Birliğine Köprü” projesi Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) tarafından desteklenmeye uygun görüldü.
  AB'den Tralles projesine destek AB'den Tralles projesine destek AB'den Tralles projesine destek

  Avrupa Birliği Genel Sekreterliği'nin (ABGS) İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içerisinde sürdürmekte olduğu ve bir yılını doldurmuş olan "Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi" kapsamında, "Valilik AB Birimleri"nin teknik ve idari kapasitesini artırmak amacıyla ABGS tarafından "İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı" 2 Şubat 2011 tarihi itibarıyla uygulamaya konuldu. Bu program çerçevesinde Aydın’da 16 Ağustos 2010 gün ve 256 sayılı Valilik Makamı Oluru ile “Aydın Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönergesi” onaylanarak, Valilik binasında bir ofis faaliyete geçirildi.
  ABGS'nin kendi bütçesinden finanse edilmekte olan "İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı"nın gelecek yıllarda aşamalı olarak tüm illeri kapsaması planlanıyor. Program kapsamında desteklenmekte olan projelerin hedefi yalnızca Ankara'da, İstanbul'da değil, Rize'den Adana'ya Hakkâri'den Çanakkale'ye tüm ülke sathında AB heyecanının ve motivasyonunun yayılması ve AB üyelik sürecimizle ilgili farkındalığın artırılması olarak biliniyor.
  ABGS tarafından 25 Mart 2011 tarihine kadar başvuruların kabul edildiği "İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı"na 79 proje başvurdu ve idari, teknik değerlendirme sonucu, 2011 yılı için ayrılan bütçe çerçevesinde Aydın’da dahil olmak üzere 25 il faydalanmaya hak kazandı.
  “Tralles’ten Avrupa Birliğine Köprü” projesi Aydın Valiliğince oluşturulan on kişilik bir ekip tarafından hazırlandı. Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, İl Tarım Müdürü Muhsin Temel, İl Çevre ve Orman Müdürü Süleyman Gündeay projenin hazırlanması aşamasında tam bir kararlılık gösterirken, çok sayıda kuruluşta projeye destek verdi.
  Projede Aydın Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi ekibinin koordinatörlüğünü ADÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.E.Didem Evci Kiraz yaptı. Valilik İl Planlama Müdürü Sabahattin Azazi, Uzman Yardımcısı Armağan Olgun, Mühendis İlknur Böğrekçi, Mühendis Mesut Nuri Künkçü, Mühendis Ebru Serter, Öğretmen Mehmet Çöllü, Öğretmen Reyhan Türkmen, Öğretmen Emre Köksal Küçük, Mühendis Raziye Yaralı ile birlikte hazırlanan projenin 6 ay sürmesi planlanıyor.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim