• BIST 107.041
 • Altın 143,274
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  78. yıldönümü kutlandı

  03.02.2009 17:50
  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Aydın'a gelişinin 78. yıldönümü törenlerle kutlandı.
  78. yıldönümü kutlandı
  78. yıldönümü kutlandı 78. yıldönümü kutlandı 78. yıldönümü kutlandı

  Aydın Tren Garı'nda yapılan törenlere Aydın Valisi Mustafa Malay, Aydın Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Mehmet Gürsel Sönmezer, Aydın Vali Yardımcısı Mesut Kırcalı, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, öğrenciler, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Atatürk Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenler, daha sonra Ayrın Tren Garı'nda devam etti. Burada Aydın Anadolu Teknik Lisesi öğrencilerinin sergilediği halk oyunları gösterisinin ardından, Aydın'ı ziyaret eden Atatürk'ün TCDD Aydın Tren Garı'nda karşılandığı saat 15.00'de temsili olarak trenden inen öğrenciler tarafından taşınan "Sevgi Bayrağı" Aydın Valisi Mustafa Malay ve Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Mehmet Gürsel Sönmezer"e teslim edildi.
  Adnan Menderes Üniversitesinden Yrd Doç. Dr Günver Güneş"in “Atatürk ve Aydın" konulu konuşmasının ardından Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin konuşmasında Atatürk"ün Türk Milletinin rehberi olduğunu söyleyerek Aydın şehri ve Aydınlıların Atatürk"ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine yaklaştığını ifade etti. Aydın Valisi Mustafa Malay"da konuşmasında Atatürk"ün bir dünya lideri olduğunu vurgulayarak “Atatürk 78 yıl önce Aydın"da coşkuyla karşılandı. Aynı coşkuyu bugünde yaşıyoruz. Atatürk girdiği hiçbir mücadele ve savaştan mağlup ayrılmamış, gücünü ulusundan alan tüm başka devletlerin imrenerek baktığı bir liderdi” dedi. Vali Malay"ın konuşmasının ardından “Atatürk"e Koşalım” kros yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören son buldu. Aydın Tren Garında ayrıca günün anlamı dolayısıyla Atatürk'ün Aydın'a gelişine ait fotoğrafların yer aldığı bir sergide açıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim