• BIST 104.001
 • Altın 145,411
 • Dolar 3,5083
 • Euro 4,1894

  ‘43 milyon turist ve 36 milyar dolar gelir hedefliyoruz’

  04.06.2014 08:24
  Aydın Avcı / Gezi-Yorum

  Aydın Avcı / Gezi-Yorum

  TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, bu yıl sezonunda 43 milyon turist ve 36 milyar dolar gelir hedeflediklerini açıkladı.

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Ulusoy, turizm sektörünün 2014  yılı hedefleri ve yeni  turizm politikaları ile ilgili bilgiler verdi. Yeni dönemde bir Anadolu açılımında olduklarını söyleyen Ulusoy, TÜRSAB olarak  amaçlarının; Türkiye'yi tanıtmak olduğunu, özellikle iç turizmde vatandaşlara ülkeye tanıtma, ülkenin değerlerini onlara sunma hedefleri bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin tanıtılması için önemli çalışmalar yaptıklarına, yeni hedefleri arasında Anadolu'nun yer  aldığına dikkat çeken Ulusoy, şöyle devam etti:

  01.jpg"Hayat Anadolu'da, Anadolu topraklarında… Evet, bir Anadolu açılımı yapıyoruz çünkü biz Anadolu'ya açılmak, Anadolu'daki değerleri görmek istiyoruz ve bu  değerleri de  dünya insanına, dünya  kültürüne sunma arzusundayız. Bizim  için ülkemizin 81  vilayetinin birbirinden farkı yoktur. Bunun böyle görüyoruz. Ülkemizin tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilmek adına açılımlara başlıyoruz."

  2014 turizm gelir hedefi 36 milyar dolar

  TÜRSAB'ın  2014 yılı hedeflerine de değinen Ulusoy, " Turizm sezonunda 43 milyon turist ile 36  milyar dolar hedefine yürüyoruz. Amacımız 36 Milyar dolar dövizi iletmeye çalışmak. Turizm devamlı çalışma ister. Biz her zaman ciddiyiz. Bu ciddiyetimiz devam ediyor. Hedeflerimize ulaşmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Soma mağduru 20 öğrenciyi üniversite sonuna kadar okutma sözü

  Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasının tüm halkı olduğu gibi kendilerini de derinden 02.jpgyaraladığını altını çizen Ulusoy, bu olayın turizmle ilgili rezervasyon iptallerine neden  olmayacağını düşündüklerini ifade ederek, "Bu  acı, dayanılabilecek bir acı değil. Evlatlarımızın, kardeşlerimizin, görev şehitlerimizin orada olması bizi fevkalade üzmüştür. Bunun telafisi mümkün değildir. Alınacak tedbirlerle ancak telafi etmeye çalışacağımız bir ortamdır. Biz TÜRSAB olarak 20 gencimizi ilkokuldan alıp, görev şehitlerimizin mensuplarına, yakınlarına burs verip üniversite sona kadar okutacağız." diye  konuştu.

  Bu çerçeve içinde  Aydın'dan Tuncallar Tur olarak, taşıma konusunda, organizasyon  yönünde   yapılması gereken ne varsa yapmaya  hazırız, Aydın Avcı olarak, 4 yıldan  bu yana gerek yurt içi, gerek yurt dış ve Çanakkale’ye gerçekten ses getiren turlar  gerçekleştirdik.

  Başkanımızın yazısına  dönecek olursak Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl dönümü  etkinlikleri Çanakkale Zaferi'nin gelecek sene 100.yılını dolduracağını, TÜRSAB olarak düzenlenecek programlarda etkin şekilde yer alacaklarını dile getiren Ulusoy, "İki devletin çıktığı bir savaşta dünyanın önemli yerlerinden biri olan Çanakkale'de elimizde geleni yapıp  söz sahibi olmak istiyoruz. Organizasyonlar kapsamında çeşitli yarışmalar düzenleyerek ödüller dağıtmak istiyoruz. Önümüzdeki  günlerde bunu açıklayacağız" dedi.

  TÜRSAB  Başkanımız Başaran Ulusoy  Bey’e  özellikle  teşekkür eder, çalışma hayatında başarılar  dileklerimizle… Gerçekleri yazdıkları için…

  Dip Not: Merdiven Altı  belgesiz sigortasız, yapılan  turların  önüne  bir geçebilsek, gerçek acenteler, ayakta  kalabilirler. Bunu da Başkanımız yönetiminde, bölgesel  kurullar başaracaklarına inancımız tamdır. İnanın ki havadan para  kazanan çok.

  Bu haftalık da Aydın Avcı'dan bu kadar, Değerli Aydınpost okuyucuları değerli yorumlarınızı bekliyorum.

   

  Bu yazı toplam 2905 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim